Į antrą Konstitucijos egzamino turą pateko tik vienas dalyvis

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ntradienį Lietuvoje vyko Konstitucijos egzaminas, kuris rengiamas jau devintą kartą. Ukmergės rajono savivaldybėje pasitikrinti, kaip išmano Pagrindinį šalies įstatymą, panoro devyni dalyviai. Dauguma jų testą sprendė nebe pirmus metus. Šįkart geriausiai sekėsi rajono Savivaldybės tarybos nariui Andriui Kalesnikui. Devintą kartą egzamine dalyvaujantis politikas teisingai atsakė į 27 klausimus ir vienintelis rajone pateko į antrą konkurso turą, vyksiantį po dviejų savaičių.

Šiemet Konstitucijos egzamino dalyviai varžėsi keturiose grupėse: pilnamečių piliečių, teisę studijuojančių ir teisinį išsilavinimą turinčių asmenų, laisvės atėmimo vietose esančių nuteistųjų bei moksleivių (keturiose atskirose grupėse). Ukmergės rajono savivaldybėje testą sprendė aštuoni pilnamečiai piliečiai ir vienas teisės studentas.

Konstitucijos egzaminui vykdyti rajono savivaldybėje mero potvarkiu buvo sudaryta komisija, vadovaujama mero pavaduotojos Klavdijos Stepanovos.

12 valandą prasidėjęs žinių patikrinimas truko 45 minutes. Visi egzamino dalyviai turėjo atsakyti į 30 uždarų klausimų. Norint patekti į antrąjį etapą, buvo būtina teisingai atsakyti bent į 25 klausimus.

Pirmas salę paliko A. Kalesnikas. Konstitucijos egzamino rekordininkas kelis kartus buvo patekęs į šio konkurso finalą. 2009 metais ukmergiškis Savivaldybės tarybos narys tarp gyventojų šalyje užėmė trečią vietą, 2013 metais jis pripažintas geriausiai Konstitucijos egzamino užduotis atlikusiu šalies piliečiu.

Klaudijus Kornelijus Širvelis egzamino testą, skirtą teisinį išsilavinimą turintiems ar jo siekiantiems, sprendė septintus metus iš eilės. 2009 metais jis Konstitucijos egzamino finale pelnė trečią vietą. Kai pirmą kartą dalyvavo egzamine, ukmergiškis buvo Utenos kolegijos studentas. Ją baigęs, įstojo į Mykolo Romerio universitetą ir jį baigė. Dabar K. K. Širvelis Vilniaus universitete studijuoja teisės magistrantūroje.

Jasiuliškių socialinės globos namų gyventojas Stasys Vasilius Konstitucijos egzamine dalyvavo penktą kartą. Agronomo specialybę turintis vyras domisi Lietuvos ir pasaulio politika, siekia įgyti kuo daugiau teisinių žinių. Ruošdamasis egzaminui jasiuliškietis turėjo progos dar kartą perskaityti ir įsigilinti į Konstituciją.

UAB „Ukmergės butų ūkis“ direktoriui Giedriui Pociui šis Konstitucijos egzaminas buvo ketvirtas, rajono savivaldybės Sekretoriato vedėjai Monikai Kazlauskaitei – antras.

Įmonei vadovaujantis Valerijus Fomenko „Gimtajai žemei“ sakė, kad ankstesniais metais šiame egzamine nedalyvavo. Šiemet spręsti testo atėjo norėdamas palaikyti savo podukrą Ūlą. Jis pasidžiaugė, kad Dukstynos pagrindinėje mokykloje besimokanti mergaitė, vienintelė iš ketvirtokų, taip pat dalyvavo Konstitucijos egzamine – šiai progai skirtame piešinių konkurse „Mano Lietuvai – 25 metai“.

Sveikindama Konstitucijos eg-zamino dalyvius vicemerė K. Stepanova juos pavadino pilietiškais ir atsakingais piliečiais. Dėkodama už jų norą kuo geriau žinoti Pagrindinį šalies įstatymą, kiekvienam įteikė po savivaldybės dovanėlę. Taip pat dalyvavusieji egzamine buvo pavaišinti kava bei apdovanoti šį renginį priminsiančiais rašikliais.

Po antrojo etapo, kuris vyks spalio 13 dieną, paaiškės 29 egzamino nugalėtojai. Juos spalio 26 dieną Prezidentūroje vyksiančios apdovanojimų šventės metu pasveikins ir apdovanos prezidentė Dalia Grybauskaitė bei teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Pernai rajone vykusiame pirmame egzamino etape dalyvavo 12 ukmergiškių – miesto ir rajono gyventojų. Į antrą etapą pateko trys dalyviai.

www.gzeme.lt

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.