Atliekas Ukmergėje tvarkyti pretenduoja vilniečiai ir trakiečiai

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija buvo paskelbusi atvirą konkursą „Atliekų tvarkymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje paslaugų pirkimas“. Penktadienį rajono savivaldybėje vyko vokų atplėšimo procedūra.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad perkamos atliekų tvarkymo Ukmergės rajone paslaugos 5 metams. Preliminarus atliekų kiekis – apie 17 000 tonų per metus. Visos sutarties metu numatomas preliminarus atliekų kiekis – apie 80 000 tonų. Tiekėjas turės įrengti atliekų rūšiavimo liniją.

Rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Diana Gervinskienė „Gimtajai žemei“ papasakojo, kad konkurse dalyvavo keturi tiekėjai.

„Ukmergės bendrovių tarp konkurso dalyvių nėra. Pasiūlymus pateikė trys Vilniuje ir viena Trakuose registruotos įmonės. Tai uždarosios akcinės bendrovės „Ecoservice”, „Ekonovus“, „Komunalinių įmonių kombinatas“ bei individuali įmonė „Viešųjų pirkimų sprendimai“. Atplėšus vokus su pasiūlymais, prasidėjo pasiūlymų nagrinėjimas ir tiekėjų kvalifikacijos vertinimas. Atlikus šias procedūras, bus nustatyta dalyvių eilė“, – sakė Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja.

D. Gervinskienė tikisi, kad eilė gali būti paskelbta dar šią savaitę.

Įmonės tinklapyje skelbiama, kad 1995 metais įkurta bendrovė „Ecoservice” – didžiausia atliekų tvarkymo bendrovė Lietuvoje, užsiimanti antrinių žaliavų ir komunalinių atliekų surinkimu, vežimu ir apdorojimu. Nuo pat veiklos pradžios ji daug dėmesio skyrė atliekų tvarkymo technologijoms vystyti, naujiems tvarkymo būdams taikyti. Bendrovė įrengė erdvius gamybinius pastatus, autotransporto dirbtuves, suprojektavo ir įdiegė atliekų rūšiavimo linijas, presavimo įrangą, nuotekų valymo įrenginius, PET butelių smulkinimo ir plovimo technologijas. Šiuo metu „Ecoservice“ turi vieną galingiausių Baltijos šalyse įrangų, leidžiančią surūšiuoti ir paruošti perdirbimui apie 2 tūkst. tonų antrinių žaliavų per mėnesį. Taip pat tinklapyje pažymima, kad UAB „Ecoservice“ bei dukterinės įmonės UAB „Specialus autotransportas“, UAB „Komunalinių įmonių kombinatas“ ir UAB „Tvar.com“ veiklą vykdo keturiolikoje Lietuvos Respublikos savivaldybių.

„UAB „Ekonovus“ įsteigta 2011 m. įsigijus ir reorganizavus vokiečių įmonių grupės „Tönsmeier“ bendroves UAB „Švaros diena“, UAB „Švarus miestas“, UAB „Dzūtra“ ir UAB „Paslaugos šakiečiams“, kurios sėkmingai du dešimtmečius tvarkė atliekas ir antrines žaliavas savo regionuose. Prieš įsigydama šias bendroves, UAB „Ekonovus“ buvo bendrovės UAB „Eko Group“ akcininkė. Suvienijusi visas anksčiau minėtas bendroves ir UAB „Eko Group“, šiandien UAB „Ekonovus“ tvarko atliekas Vilniuje, Kauno rajone, Klaipėdoje, Klaipėdos rajone, Kaišiadoryse, Prienuose, Birštone, Alytaus mieste ir rajone, Šakiuose, Šiauliuose, Panevėžyje ir Baltarusijos sostinėje Minske, kur veikia bendrovės dukterinė įmonė „Ekogruppa“. UAB „Ekonovus“ – tai vienintelė bendrovė, turinti antrinių žaliavų surinkimo ir rūšiavimo padalinius visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, iš kurių gali aptarnauti bet kurioje šalies vietoje įsikūrusį klientą“, – apie kitą konkurse dalyvavusią įmonę rašoma jos tinklapyje.

Nuo 2012 metų rugsėjo rajone atliekas tvarko UAB „Ukmergės versmė“. Rajono savivaldybės su UAB „Ukmergės versmė“ pasirašytoje atliekų tvarkymo Ukmergės rajono savivaldybės teritorijoje paslaugos teikimo sutartyje įkainis už toną yra 244,00 Lt su PVM. Šios paslaugos atlikimo terminas – 6 mėnesiai. Kaip teigė D. Gervinskienė, sutartyje numatyta, jog šis terminas gali būti pratęstas, kol paaiškės naujas konkurso laimėtojas.

Loreta Ežerskytė

www.gzeme.lt

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *